Plastikowe wyzwanie w firmie: Jak dystrybutory bezbutlowe mogą zmniejszyć ilość generowanego plastiku?

Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś jaka wiele plastiku generuje Twoje firma tylko i wyłącznie z tytułu zaopatrzenia pracowników w wodę? Czy myśląc o ekologii przechodzi nam przez głowę jak długa jest “nieekologiczna droga”, czy myślimy jedynie o efekcie finalnym – samym plastiku w firmie? Doczytaj do końca, a zrozumiesz… jak wiele nie widać. Dziś dużo anegdotek i ciekawostek, zapraszamy.

Oszczędności ekologiczne dla firm: Jak zmniejszyć ilość plastiku w branży transportowej?

Jeden z liderów branży transportowej w Polsce, by nie podpowiadać napiszemy, że to firma z TOP3 w Polsce ;-). Gdy firma odezwała się do nas – poszukiwała rozwiązania zaopatrzenia w wodę dla firmy, które pozwoli jej pójść krok dalej cywilizacyjnie i udokumentować, iż stosowane przez nich rozwiązania są najbardziej proekologiczne w Polsce w branży, taka strategia. Fajne to, gdy firma, nawet z takiej branży patrzy na temat szerzej.

W siedzibie Zarządu pracuje około 100 osób. Nim przeszliśmy do przedstawienia oferty na bezbutlowe dystrybutory wody Rosa, zapoznaliśmy się z potrzebami i problemami z którymi się zmagają w Zespole. Gdy otrzymaliśmy pewne dane, sami usiedliśmy z wrażenia. Zaledwie 100 osób w budynku + goście / Klienci generowali taką ilość butelek PET, które zgniecione ledwo zmieściłby się do kontenera morskiego. KONTENER MORSKI plastiku generowało tylko 100 osób.

I teraz postawmy sobie sprawę uczciwie, pomińmy na chwilę kwestię oszczędności czysto finansowych z tytułu zaopatrzenia w wodę dla pracowników, które im wypracowaliśmy (spokojnie, wrócimy do tego ;-)). Porozmawiajmy o oszczędnościach ekologicznych.

Dystrybutory bezbutlowe – Oszczędności ekologiczne i ekonomiczne dla firmy

Kontener morski sprasowanego plastiku. Zadamy teraz kilka, głównie retorycznych.

  1. Czy wiecie, że w Polsce udaje się recyklingować jedynie 20% odpadów?
  2. Czy wiecie, ile energii wymaga wytworzenie kontenera plastiku?
  3. Czy wiecie, jak wielki ślad węglowy (CO2) jest tworzony przez firmy, które zajmą się logistyką tej wody od producenta, do odbiorcy finalnego?
  4. Czy takie rozwiązanie ma w ogóle sens? 🙂
    PS. Czy domyślacie się jak wielkie kwoty za utylizację takiej ilości plastiku musi płacić ta firma? To teraz policzcie ile wy płacicie ;-).Nasze zdanie niewiele tutaj wniesie, wnioski są tak rażące, a co gorsza – my, ludzie, kompletnie nie zdajemy sobie sprawy, że butelka PET to nie tylko kwestia eliminacji plastiku. My dewastujemy środowisko, by napić się wody, choć w naszych firmach – jest jej pełno. By temu zapobiegać, by działać – Do takich właśnie rozwiązań potrzebne są bezbutlowe dystrybutory wody Rosa.Wracając do wątku głównego. Już po pierwszym merytorycznym spotkaniu, w którym pokazaliśmy oszczędności ekologiczne – właściwie temat był zamknięty i otwarty jednocześnie – nawiązaliśmy współpracę, bez rozprawiania w ogóle o kwestii oszczędności finansowych. Tak, firma była tak świadoma tego co robi. Dlatego gdy na drugim spotkaniu dogrywaliśmy szczegóły ekonomiczne to oni usiedli z wrażenia.Obniżenie kosztów zaopatrzenia w wodę o 73% dzięki dystrybutorom filtrującym od naszej firmy. SIEDEMDZIESIĄT TRZY PROCENT. Żeby zobrazować Wam jak bardziej firma była pod wrażeniem. Na pierwszym spotkaniu rozmawialiśmy o paromiesięcznym teście, by sprawdzić czy nasze rozwiązanie ma sens. Po dwóch tygodniach wszystkie oddziały w Polsce dostały dyspozycję wypowiedzenia umów na butle 18,9l od dostawców i przejście na współpracę z nami – Rosa dystrybutory.

    Gdy następnym razem pomyślisz, czy warto rozważyć przejście na dystrybutory bezbutlowe – zapraszamy do nas. Rosa woda pokaże i policzy jak wiele oszczędności ekonomicznych i ekologicznych będziemy mogli zaproponować Tobie, bo to, że je wygenerujemy, jest więcej niż pewne. Pewne jak nasza oferta, najlepsza w Polsce.

Macie pytanie?  Potrzebujecie oferty? Jesteśmy do dyspozycji!
handlowy@rosa-woda.pl