Ekologia w firmie – bezbutlowe dystrybutory wody

Rosa dystrybutory, a EkologiaEkologia w firmie to zbiór zasad i rozwiązań, które pozwolą minimalizować lub eliminować rozwiązania, które są niekorzystne dla środowiska. ROSA dystrybutory pomoże wykonać Ci mały krok do przodu.

Ludziom wydaje się, iż małe, prywatne zmiany w kierunku bycia bardziej ekologicznymi nie czynią wielkich rzeczy dla Świata. Udowodniamy, że nie ma nic bardziej mylnego. To te małe zmiany w podejściu, jak kula śniegowa, doprowadziły do zmian, które w światowych firmach dzieją się na naszych oczach. Tu i teraz. To właśnie te małe prywatne zmiany zapoczątkowały zmiany myślenia wpierw w pojedynczych jednostkach, następnie w dużych Zespołach, by wprowadzać zmiany na korzyść środowiska naturalnego przez całe rządy Państw. ROSA dystrybutory chętnie przyłoży rękę do pierwszych, pozytywnych, ekologicznych zmian w Twojej firmie, lub dołoży tylko kolejną cegiełkę do bardzo solidnego już fundamentu.

Jakie rozwiązania ekologiczne oferuje ROSA i jak wpływa to na Twoją firmę??

Ekologia w domuWodę dla pracowników i gości zapewniamy poprzez kupowanie  butli 18,9l / butelek PET, ale widzimy, że generuje to mnóstwo plastiku i problemów.”

Wybierając dystrybutory bezbutlowe ROSA mamy realny i mierzalny wpływ na to, jak bardzo nasza firma wpływa na środowisko. Mamy też możliwość regulowania tego wpływu. Jednak co równie ważne, równie realnie wpływamy na oszczędności finansowe z tego tytułu. To mały krok dla człowieka, ale wielki dla ludzkości, choć tym razem – to tu, na Ziemi ten krok wykonujemy. Poznaj trzy małe kroki w drodze do ekologii od ROSA.

Zrezygnuj z PET1. Ograniczanie plastiku w firmie.

Ograniczenie lub wyeliminowanie zakupu butelek PET czy zamawiania butli 18,9l to realnedziałanie na korzyść środowiska. Każda butelka PET to od 20g do 50g czystego plastiku. Wystarczy pomnożyć ilość kupowanych butelek w firmie, by wyliczyć ile kilogramów plastiku generuje firma. Dla przykładu: 20 000 butelek 0,5l rocznie to 400 kg czystego plastiku. W Polsce PET recyklingowany jest tylko w 20%! Wszystko inne – trafia bezpośrednio w nasze środowisko naturalne. Takim prostym ruchem wykonujemy naprawdę kamień milowy w spojrzeniu na ekologię w naszej firmie.

Ślad Węglowy2. Ograniczanie śladu węglowego.

Rezygnacja z butli 18,9l, lub/i butelek PET to także czysta oszczędność w postaci znacznie mniejszego śladu węglowego. Ślad węglowy pośrednio tworzymy zamawiając taką wodę do firmy. Woda nim do nas dotrze pokonuje długą logistyczną drogę, która usłana jest generowanym przez auta dostawcze/tiry dwutlenkiem węgla z zużytego paliwa. W przypadku dystrybutorów bezbutlowych, zamiast cotygodniowych, codwutygodniowych czy co miesięcznych dostaw wody – mamy jedno spotkanie co 6 lub 12 miesięcy. Możemy zatem ograniczyć ślad węglowy nawet 52x krotnie względem dostaw wody w butlach!

3. Wpływanie na rozwój i edukację pracowników.

Jest jeszcze jeden, kompletnie niepoliczalny, a jednocześnie – niesamowicie pozytywny aspekt przejścia na rozwiązania jakie oferuje ROSA dystrybutory bezbutlowe. Zmiana mentalności pracowników. Firmy w których pracujemy mają realny wpływ na nasze życie, czasem wręcz – układa nasze życie… na całe życie. To jak działa firma, to jaką wagę przykłada do proekologicznych rozwiązań realnie przełoży się na edukację ekologiczną u jednostek. Jednostki z kolei tę wiedzę i wysokie standardy przeniosą do swojego domu. EDUKACJA & EKOLOGIA = ♥

Chcesz wiedzieć, jak bycie EKO wpływa także na finanse w firmie? Zaskoczymy Cię. Zajrzyj TUTAJ.

Przekonaliśmy Cię do naszych rozwiązań? Skontaktuj się z nami i poznaj  najlepszą ofertę na wynajem dystrybutorów filtrujących oraz dowiedz się, jakie oszczędności możemy wygenerować w Twojej firmie.

Telefon: 691 691 693 lub 22 664 26 66
Mail: handlowy@rosa-woda.pl